JAKÁ JE NEJLEPŠÍ HRA V HISTORII NBA?

Zápas, se kterým i Utkání hvězd bledne

Národní basketbalová asociace byla vždy synonymem pro přitažlivost a vysoký výkon. Americké a kanadské ligy představují jedny z nejpůsobivějších sportovců na světě a tady mluvíme o všech sportech. Basketbal v Severní Americe je stvořen pro zábavu diváka. Jedním z hlavních důvodů je vysoký výkon v zápasech. Útok měl vždy přednost před obranou. V evropském basketbalu je působivé, když tým překročí hranici 100 bodů. V NBA je to normální a dokonce se to považuje za selhání, když to neuděláte. Ano, zásadním faktorem je delší trvání zápasů od 40 do 48 minut, ale také filozofie samotné hry. Koncept, který v roce 1983 vedl k překonání nemyslitelného rekordu. Úspěch, který by hře mohl snadno přinést ocenění za nejzajímavější zápas v historii NBA.

13. prosince 1983 se Denver a Detroit střetly v základní části v Coloradu. Oba týmy se ve své konferenci ucházejí o místo v play off, Nuggets na západě a Pistons na východě. To je staví do situace, kdy se počítá každá výhra. Kdo by ale tušil, že jejich nadcházející střet vejde do historie a dodnes z ní nevyjde. Souboj se stal nejvyšším bodováním v historii s celkovým počtem 370 bodů. Detroit vítězí po 3 prodlouženích a ohromujícím skóre 186:184.

Zápas mezi Nuggets a Pistons překonal rekord, který o rok a půl dříve vytvořili San Antonio Spurs a Milwaukee Bucks brutálním rozdílem 33 bodů. A to vzhledem k tomu, že zápas mezi týmy z Texasu a Wisconsinu je zatím druhý v historii. Ale s hrou mezi Denverem a Detroitem se to nedá srovnávat. Zápas, ve kterém vítěz a poražený udělají dva nejvyšší bodované výkony týmu ve hře. Oba týmy vystřelily celkem 142krát a rozdaly 93 asistencí. Čtyři hráči pokořili hranici 40 bodů. Všechny rekordy, které bude velmi těžké vylepšit.