Nejlepší hry Michaela Jordana: Den, kdy se Kobe osvědčil svému idolu

Jak Airman viděl budoucnost zblízka a svým výkonem mu dal cenné rady

Po dvouleté nepřítomnosti v National Basketball Association nikdo nečekal, že se Michael Jordan vrátí ještě silnější než předtím. Nicméně „Air“ to dělá a dokonce okamžitě vyhraje 3 tituly v řadě, aby vyrovnal svůj rekord. V lize však přibývá basketbalistů, kteří se inspirují hrou střílení stráží a chtějí ji napodobit.

Není žádným tajemstvím, že jedním z nich je Kobe Bryant. Legenda Los Angeles Lakers nejednou prohlásila, že Jordan je jeho idol a vždy se snažil přiblížit svým jedinečným úspěchům. A ve svém druhém roce v NBA zvedl "The Mamba" laťku ve svém zápase Lakers proti Chicagu tak vysoko, že donutil Jordana k jednomu ze svých nejpamátnějších zápasů. Zápas, kde se potká současnost a budoucnost basketbalu. Zápas, ve kterém devatenáctiletý mladík prokáže, že si umí jít za svým snem, ale jeho idol ho pořádně profackuje.

V Jordanově závěrečném tažení s Bulls dostal Kobe poprvé ve své kariéře šanci odehrát 29 minut a nezklamal, když zaznamenal 33 bodů ve střelbě 60%, nebo jinak řečeno, 12 z 22 branek ze hřiště. Zajímavé je, že v poločase hry spolu Kobe a Michael mluvili, když mladý strážce dostával rady od svého dlouholetého hrdiny. Tipy, které bude hledat dalších 23 let, aby se stal důstojným nástupcem skvělého závodníka číslo 23.

Kromě odpovědí na Bryantovy otázky však Jordan odpověděl také svým výkonem na parketu, když zaznamenal 36 bodů, které byly z velké části klíčové pro vítězství Chicaga 104:83. Kromě výkonu si MJ připisuje 5 doskoků, 4 asistence, 1 krádež a 1 deštník. Procento střelby je však slabší než u Kobe – pouze 55%, neboli 12 přesných zásahů z 22 pokusů. Za téměř 35 minut hry je Jordan pro svůj tým opět brilantní.

Jedna věc je jasná. Po této hře, bez ohledu na její vývoj, se zrodilo opravdové přátelství, o kterém Jordan hovořil také během svého projevu na poctě Kobe v únoru 2020, když Bryanta nazval svým malým bratrem.