Druhý vítěz Ballon d'Or

Druhý Vítěz Zlatého míče

Alfredo Di Stefano byl bez odporu pro cenu v roce 1957

V roce 1957 byl udělen druhý Zlatý míč v historii. Cena je opět určena pro nejlepšího hráče Evropy a o jejím vítězi hlasují vybraní sportovní novináři z členských zemí evropské fotbalové centrály – UEFA.

Po druhém místě za Stanleym Matthewsem v předchozím roce byl Alfredo Di Stefano v roce 1957 nesporný. Reprezentant Realu Madrid a Španělska opět dosáhl na klubové úrovni největšího evropského vrcholu, druhou sezónu za sebou vyhrál Evropský pohár mistrů a kromě toho se svým klubem vyhrál v sezóně 1956/57 i titul v LaLize.

Di Stefano je základem obou triumfů. Útočník narozený v Argentině nastřílel ve španělské lize 31 gólů a získal tak ocenění pro nejlepšího střelce. Vstřelil jeden ze dvou gólů Los Blancos ve finále 2:0 CASH proti Fiorentině. Navíc se mu nepodaří zaregistrovat v každé jednotlivé fázi závodu. Klíčový je především jeho gól v odvetě s Rapidem Vídeň. Rakušané vedli do přestávky po hattricku Ernsta Happela 3:0, ale krátce před hodinou dal Di Stefano na 3:1. Real Madrid se po úspěchu 4:2 v prvním zápase dostal do play-off proti mistru Rakouska, které logicky vyhráli "bílí".

Di Stefano vede pořadí Ballon d'Or se 72 body, daleko za Billym Wrightem z Wolverhamptonu Wanderers. Angličan nasbírá jen 19 bodů neboli o 53 méně než vítěz. Dvanáct ze 16 voličů umístilo Di Stefana na první místo a tři další ho umístili na druhé místo. Zástupce Španělska nemá právo hlasovat pro hráče ze své země.

O třetí pozici v žebříčku se dělí další Angličan - hráč Manchesteru United Duncan Edwards a Di Stefanův týmový kolega Raymond Coppa, kteří nasbírají po 16 bodech. Pětici doplňuje Barcelončan László Kubala.

Na rozdíl od roku 1956 není jediný Bulhar, který by byl mezi prvními 20 v žebříčku a měl bod od sportovních novinářů v Evropě. Dalším rozdílem je, že fotbalista na prvním místě je s velkým náskokem před ostatními.

Rok poté, co se Zlatý míč překvapivě vyhnul Alfredu Di Stefanovi a skončil jen 3 body za vítězem Stanleym Matthewsem, je čas na odvetu od nejlepšího střelce Realu Madrid.