Poslední výstřel – nejlepší hra Michaela Jordana?

.

Je to mnohem víc než jen „poslední výstřel“.

Ve věku 35 let odehrál Jordan svůj 331. zápas v řadě. Ano – i když ve vážném (zejména na svou dobu) věku nevynechal největší basketbalista všech dob od svého památného návratu k basketbalu v roce 1995 jediný zápas. Během play off v roce 1997/98 zaznamenala Vazdushnia v průměru 41,5 minuty na zápas a na podlaze „fungovala“ jako robot s nevyčerpatelnou baterií.

Ve finálové sérii dotyčné sezóny vedou Chicago Bulls vítězstvím 3:2, ale prohra v zápase č. 6 by tým přišla draho, protože se také musí konat v Utahu před nejnehostinnějším publikem v zemi. NBA. Druhým nejdůležitějším hráčem Chicaga byl tehdy Scottie Pippen, který měl vážné zdravotní problémy. Navíc zranění zad je tak vážné, že ve hře č. 6 odehrál pouhých 26 minut, což přinutilo Air Mikea odehrát 44 minut.

Fanoušci jazzu okusili chuť vítězství díky neuvěřitelnému 3-ukazateli Johna Stocktona, který dostal hostitele do vedení, když zbývalo 40 sekund. Nikdo by však nikdy neměl Jordan odepisovat.

Ihned po trojce přichází rychlý koš o #23 a rozdíl se snižuje na 1. V dalším útoku "ukradne" míč velké hvězdě jazzu - Karlu Maloneovi a dává svému týmu poslední šanci vzít hru.

V nejdůležitějším momentu sezóny se Jordan rozhodne udělat všechno sám. Když čas běží na hodinách, udělá brutální fintu proti Bryanu Russellovi těsně za čárou trestného hodu a vystřelí – v momentě, kdy celá hala ztichne a všem je jasné – míč půjde dovnitř.

Přesně to se stává – míč proletí sítí a Utahu se ani nedaří zorganizovat dobrý útok. Jordan skončil s 45 body, 1 asistencí a 1 doskokem. Statisticky by se tento zápas nedostal ani do top 10 jeho nejlepších vystoupení na parketu, ale tento zápas v tomto finále proti tomuto týmu dělá zápas tak smysluplným – skvělý konec inspirativní kariéry (alespoň do pak). A koš, který zpečetí jeho odkaz jako nejlepšího v tomto sportu.